Pinarello F7 NEW Force AXS 2x12 Most UltraFast Carbon ALABASTER WHITE SHINY
| Název | Dostupnost | Cena | |
|---|---|---|---|
| Velikost: 465 | Skladem v obchodě | 169.990 Kč |
F7 s bezdrátovým pohonem SRAM
Pinarello F7 v konfiguraci SRAM Force AXS používá stejnou závodní platformu T900 jako verze Ultegra Di2, ale přináší odlišnou logiku ovládání a bezdrátové řazení. Kolo zůstává all-round modelem pro stoupání, rychlé zvlněné tratě i technické sjezdy; rozdíl vytváří pohon Force AXS a jeho způsob práce s převody.
TorayCa T900 UD a geometrie série F
Rám spojuje jednosměrný karbon TorayCa T900, italský závitový střed a vnitřní vedení TiCR™. Sportovní reach, nízký stack a krátká zadní stavba podporují přímý přenos výkonu a rychlou změnu směru. Devět velikostí umožňuje zvolit posed bez velkých skoků mezi sousedními rozměry.
Onda a prostor pro 32 mm pláště
Vidlice Onda s předsazením 47 mm pracuje s užší hlavovou částí E-TiCR a čistým vedením kabelů. Rám umožňuje použít pláště do šířky 32 mm, takže závodní charakter lze doplnit větším objemem a nižším tlakem na běžném asfaltu. Sériové 30 mm pláště využívají tuto rezervu bez zbytečného zvětšení čelní plochy.
SRAM Force AXS: logické bezdrátové řazení
Elektronická sada SRAM Force AXS nabízí dvanáct převodů, čistou montáž bez řadících kabelů a jednoduchou logiku ovládání. Hydraulické kotoučové brzdy používají 160 mm kotouče vpředu i vzadu, což dává stabilní výkon při opakovaném brzdění a ve vysokorychlostním sjezdu.
MOST Ultrafast 45 a integrovaný kokpit
Karbonová kola MOST Ultrafast 45 podporují udržení tempa na rovině a zůstávají použitelná i v členitém profilu. Konfigurace BikeUnion používá integrovaný kokpit MOST Talon Ultra Fast, který ukrývá vedení a vytváří kompaktní přední část. Výsledkem je vizuálně i funkčně ucelená stavba.
Projev a určení
F7 s Force AXS reaguje přímo při akceleraci a díky 45 mm kolům si drží rychlost po rozjetí. Není zaměřen na pohodlný vzpřímený posed, ale na jezdce, který umí využít sportovní geometrii a chce konzistentní výkon na různorodé trati.
Pro koho je určený?
- pro silničního jezdce, který preferuje bezdrátový systém SRAM AXS,
- pro intenzivní trénink, rychlé skupinové jízdy a silniční závody,
- pro cyklistu, který chce rám T900, karbonová kola a elektronický pohon v jedné sestavě.
Barevné provedení této verze je Alabaster White Shiny.
Bezdrátové řazení zároveň zjednodušuje přední část kola a zachovává jasné dvoupákové ovládání SRAM. Při jízdě ve skupině nebo při častých změnách tempa je důležitá zejména konzistentní reakce bez ohledu na zvolený převod.
Technická specifikace
Komponenty a technické údaje: Pinarello F7 SRAM Force AXS v barvě Alabaster White Shiny.
| Komponent | Údaj |
|---|---|
| Model | Pinarello F7 SRAM Force AXS |
| Typ produktu | kompletní kolo |
| Modelový rok | 2026 |
| Kód provedení výrobce | H210 DISC |
| Barva | Alabaster White Shiny |
| Rám | TorayCa T900 UD, TiCR™ vnitřní vedení kabeláže, italský závitový střed, UCI approved |
| Vidlice | Pinarello Onda, predsadenie 47 mm |
| Maximální šířka pláště | do 32 mm |
| Pohon | SRAM Force AXS, 2 × 12 prevodov |
| Kliky a převodníky | SRAM Force AXS 2 × 12 |
| Přesmykač | SRAM Force AXS 2 × 12 |
| Přehazovačka | SRAM Force AXS 12S |
| Kazeta | SRAM Force AXS 12S |
| Přední brzda | SRAM Force, dvoupístkový třmen, kotouč 160 mm |
| Zadní brzda | SRAM Force, dvoupístkový třmen, kotouč 160 mm |
| Integrovaný kokpit | MOST Talon Ultra Fast |
| Omotávka | MOST Bar Tape |
| Kola | MOST Ultrafast 45 Carbon |
| Pláště | MOST 30 |
| Osy | MOST Ultra Light Custom Axle, 12 × 100 mm a 12 × 142 mm, vyjmutí bez nářadí |
| Sedlo | MOST Lynx MY26 |
| Sedlovka a zámek | aerodynamická sedlovka Pinarello, integrovaný FSC Frontal Seat Clamp |
Technické údaje vycházejí z oficiální konfigurace výrobce a ze stávající karty BikeUnion tam, kde popisuje konkrétní osazení prodávaného produktu.
Jak vybrat velikost
Pinarello F7 SRAM Force AXS se podle technických údajů vyrábí ve velikostech 430, 465, 500, 515, 530, 545, 560, 575, 595. Tabulka uvádí geometrii celé modelové řady, ne pouze velikost aktuálně dostupnou na skladě.
Výběr si můžeš ověřit pomocí nástroje What is my size? na oficiálním webu Pinarello. Pokud se pohybuješ mezi dvěma velikostmi, rozhoduje kromě výšky také délka nohou a trupu, pohyblivost a preferovaný posed.
Geometrie velikostí
| Rozměr | 430 | 465 | 500 | 515 | 530 | 545 | 560 | 575 | 595 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CE - Sedlová trubka po konec (mm) | 425 | 450 | 465 | 485 | 500 | 515 | 525 | 560 | 580 |
| CC - Sedlová trubka střed-střed (mm) | 430 | 465 | 500 | 515 | 530 | 545 | 560 | 575 | 595 |
| L - Horní rámová trubka (mm) | 500 | 515 | 525 | 535 | 545 | 555 | 565 | 578 | 600 |
| A - Úhel sedlové trubky (°) | 74,4 | 74,4 | 74 | 73,7 | 73,7 | 73,4 | 73 | 73 | 72,4 |
| B - Úhel hlavové trubky (°) | 69,5 | 70,5 | 71,4 | 72 | 72,5 | 72,8 | 73,2 | 73,7 | 73,4 |
| P - Délka zadní stavby (mm) | 410 | 410 | 411 | 411 | 411 | 413 | 413 | 413 | 413 |
| T - Délka hlavové trubky (mm) | 102 | 109 | 114 | 119 | 128 | 143 | 154,5 | 183 | 225 |
| D - Pokles středu (mm) | 67 | 72 | 72 | 72 | 72 | 72 | 72 | 72 | 67 |
| R - Předsazení vidlice (mm) | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 |
| G - Výška vidlice (mm) | 373 | 373 | 373 | 373 | 373 | 373 | 373 | 373 | 373 |
| Reach (mm) | 351,3 | 365,4 | 372,2 | 378,2 | 385,6 | 388,3 | 390,8 | 395,5 | 400,4 |
| Stack (mm) | 502 | 517,3 | 525,2 | 532,1 | 542,4 | 557,7 | 570,1 | 599,2 | 633,4 |
Rozměry a označení jsou převzaty z geometrie výrobce pro danou platformu. Doporučení velikosti je orientační; při sportovním posedu má význam i individuální nastavení kola.
Jak expedujeme jízdní kola
Kolo před expedicí vybalíme, zkontrolujeme jeho stav a připravíme ho k odeslání. Poté ho bezpečně zabalíme, aby bylo během přepravy co nejlépe chráněné.
Osobní odběr
Kolo předáváme sestavené a zkontrolované, připravené k převzetí.
Doručení kurýrem
Kvůli bezpečné přepravě mohou být některé části kola uvolněné nebo demontované. Po vybalení může být podle modelu potřeba:
- osadit a vyrovnat řídítka,
- namontovat přední kolo a pedály,
- nastavit sedlo a zkontrolovat tlak v pláštích,
- zkontrolovat správné dotažení spojů a upevnění.
Rozsah finální montáže se může lišit podle typu a modelu kola. Pokud si nejsi jistý správným postupem, rádi ti poradíme; případně doporučujeme dokončení montáže svěřit odbornému servisu.